predstavitev duhovnost dogodki gradivo urniki povezave e-posta
predstavitev duhovnost dogodki gradivo urniki povezave e-pošta
predstavitev
KATEHISTINJE več
FOTOGALERIJAveč
MAŠE G.OLJKAveč
DEŽURNI - G.O.več
URN.VEROUKAveč
TAČAJ-ZAKON več
TEČAJI - KRSTIveč
ŽUP. PISARNAveč
URNIK KARITASveč

.ŽUPN. KNJIŽNICA.

RKC SLOVENIJA
  ŠKOFIJA CELJE
  NADŠ. LJUBLJANA
  NADŠK. MARIBOR

MURSKA SOBOTA

Š. NOVO MESTO

ŠKOFIJA KOPER

_____________________________________________________

JASLICE V ŽUPNIJSKI CERKVI SV. MARJETE OB BOŽIČU 2020

ponedeljkom, 4. januarja, se ponovno uvajajo bogoslužja s prisotnostjo vernikov tudi po cerkvah celjske škofije.

Pri tem se upoštevajo navodila:

• Udeležba je dovoljena samo zdravim osebam, ki nimajo simptomov okužbe dihal, ne kašljajo, nimajo povišane temperature in tudi bližnji nimajo okužb.
  • Vsi prisotni morajo ves čas nositi maske, vzdrževati medosebno fizično razdaljo vsaj 1,5 metra in si pri prihodu ter odhodu razkužiti roke.
  • Število prisotnih je omejeno - ena oseba (družina, gospodinjstvo) na 30 m2.
  • Vsaka druga klop v cerkvi mora biti prosta. Upoštevajte oznake!
  • Verniki se pred mašo in po njej ne smejo družiti, zadrževati v okolici cerkve.
  • Med sv. mašo je prepovedano zborovsko oz. ljudsko oz. solo petje (vladni odlok), lahko pa sodeluje organist oz. je samo instrumentalna glasba.

Še drugi napotki:

• Župnijska pisarna je odprta vsak torek od 9. do 11. ure za srečanje z eno osebo ali eno družino. Stvari je mogoče urediti tudi po vsaki maši. Vedno veljajo ukrepi zaščite.
  • Kateheza (verouk) in druge pasto-ralne dejavnosti se izvajajo na daljavo.
  • Cerkveni pogrebi se izvajajo v dogo-voru s pogrebno službo ob strogem upoštevanju vseh navodil NIJZ.
  • Tudi za obisk bolnika na domu za sv. obhajilo ali maziljenje, je treba poskrbeti za zaščito vseh navzočih.
  • Vsak, ki vstopi v cerkev kjer poteka bogoslužje, je sam odgovoren za zaščito pred okužbo, tako kot to velja za vstopanje v druge javne prostore.
  • Zakramenta sv. krsta in cerkvene poroke se lahko podeljujeta v krogu družin oziroma istih gospodinjstev.
  • V cerkvi je dovoljena zasebna molitev z omejitvami, ki veljajo za svete maše.
  • Župnijski urad Polzela je odprt vsak torek od 9. do 11. ure
  • Za urejanje  župnijskih zadev (maše, krsti, poroke, pogrebi, potrdila itd.) pokličite na eno izmed telefonskih številk:
  • župnik soupravitelj in dekan g. Mirko Škoflek ... 041 634 392
  • predsednik ŽPS g. Marko Slokar ... 041 381 472
  • cerkovnik g. Drago Stropnik ... 041 259 317
  • administratorka ga. Janca Korber ... 031 559 635
  • Dosegljivi smo tudi po e-pošti: ... zupnija.polzela@rkc.si

_______________________________________

• Sobota, 23. 1., ob 16. uri pogreb + Avgusta Likeba (89), Založe, v ožjem družinskem krogu. (foto)
  • Nedelja, 17. 1., ob 11. uri, pogreb + Alojzija Vasleta (83), Savinjsko nabrežje, Polzela, v ožjem družinskem krogu. (foto)
  • Sobota, 16. 1., ob 10. uri, pogreb + Lucije Starc (92), Glavni trg, Polzela, v ožjem družinskem krogu. (foto)
  • Četrtek, 14. 1., ob 12. uri, pogreb + Antona Govediča (58), Cvetlična ulica, Polzela, v ožjem družinskem krogu. (foto)