Danes, v nedeljo, 25. marca 2007 bo v vseh župnijah celjske škofije nabirka za nakup prostorov v katerih bo sedež škofijskega ordinariata in ustanov, ki so nujno potrebne za uspešno delovanje škofije. Že v naprej vsem najlepša hvala!

Danes, v nedeljo, 25. marca 2007 ob 15. uri bo v cerkvi na Gori Oljki gostovala 'Ikona prijateljstva'. Mladi bodo ob njej pripravili molitev in premišljevanje. Vsi ste lepo vabljeni, da se jim pridružite.

Danes, v nedeljo, 25.03.2007 ob 15.00 v Celju, Don Boskov center, pomladansko srečanje animatorjev oratorija.

V ponedeljek, 26.03.2007 ob 19.00 v Celju, Dom sv. Jožefa, predavanje akademika prof. dr. Jožeta Krašovec: "Sveto pismo in kulturni ter prosvetni delavci".

V sredo, 28.03.2007 ob 18.30 v Celju, Dom sv. Jožefa, Večeri za zakonce: "Prepir in odpuščanje".

V sredo, 28.03.2007 ob 19.00 v Celju, Dom sv. Jožefa, Nikodemovi večeri, predavanje dr. Karla Gržan: "Tako opevana ljubezen - kdo si?"

V četrtek, 29. marca ob 15.00 se bo v prostorih Župnijske karitas Polzela pričela delavnica izdelovanja butaric.

V petek, 30. marca bo v programu misijona radia Ognjšče spovedni dan. Za vernike dekanije Žalec bo ves dan duhovnik na razpolago v petrovški baziliki, po vseh župnijah pa pol ure pred mašo.

V petek, 30.03.2007 ob 18. uri, stolna cerkev Celje - Sv. Danijel, maša in 6. postni govor škofa Stresa. Nato križev pot mladih po Celju, (škof Stres).

V soboto, 31. marca bo pobožnost križevega pota po postajah ob poti z Vimperka na Goro Oljko. Začetek ob 10. uri v cerkvi na Vimperku.

Prihodnja nedelja je cvetna. Ob 7.00 in 10.30 bo blagoslov butaric in ostalega zelenja v cerkvi na začetku maš, ob 9. uri na platoju pred cerkvijo (pred mašo).

Ta teden bo v času veroučnih ur spovedovanje osnovnošolcev.

Priložnost za sveto spoved v naši župniji bo še prihodnjo nedeljo, 1. 4. od 6.30 do 11.30.

V dogovoru z metropolitanskim sodiščem v Mariboru bo od 1. marca 2007 tudi v Celju na Škofijskem ordinariatu možnost pogovora in svetovanja glede postopka za ugotovitev ničnosti zakona. Tistim zakoncem, katerih zakon je prišel v krizo in menijo, da ni bil veljavno sklenjen, želi Cerkev pomagati, da uredijo svoje življenje. Pisarna na škofiji Celje bo v ta namen odprta vsak torek od 14. do 16. ure. Interesenti naj se prej najavijo po tel. 0590/80-600 ali 0590/80-601.

Večeri za starše - Dom sv. Jožef, Celje - ob 18,30

07. marec:   Biti odgovorna oče in mama

21. marec:   Kako in kdaj otroku postaviti meje?

04. april:      Vzgoja v enostarševski družini

18. april:      Otrok - odvisnost in samomor

16. maj:       Če je otrok preveč pred TV, računalnikom

06. junij:      Ko je otroku 'vseeno' ali se zapre v molk

20. junij:      Kako se pogovarjati o spolnosti?

Večeri za zakonce - Dom sv. Jožef, Celje - ob 18,30

28. februar: Ko v odnosu 'zaškriplje'

14. marec:   Čustvena hladnost v zakonu

28. marec:   Prepir in  odpuščanje

11. april:      Strah in nezaupanje

25. april:      Čustveno nasilje v zakonu

09. maj:       Zakaj mož noče na dopust?

23. maj:       Tašča, tast, zet in snaha

13. junij:      Mož se noče pogovarjati

27. junij:      Kaj je dober zakonski odnos?

Nagradni natečaj »Moč žive Besede«.

Zavod sv. Ignacija v sodelovanju s Slovensko škofovsko konferenco, Slovenskim bibličnim gibanjem, z Društvom katoliških pedagogov Slovenije in revijo Vzgoja vabi k sodelovanju vrtce, šole, zavode, župnije, družine … Udeleženci bodo razvrščeni v 7 kategorij:

1.  Predšolski otroci

2.  Učenci I. triade osnovne šole

3.  Učenci II. triade osnovne šole

4.  Učenci III. triade osnovne šole

1.  Otroci in mladi s posebnimi pot.

2.  Dijaki (strokovne šole, gimnazije)

3.  Študentje.

a) Likovni natečaj:  Posameznik lahko ustvarja v kateri koli likovni tehniki na temo, ki je predpisana za določeno starostno obdobje …

b) Literarni natečaj: Za literarno ustvarjanje se lahko izbere kateri koli svetopisemski odlomek ali izkušnjo ob Božji besedi.  Izdelek je lahko pesem ali proza.

Izdelke oddate do 30. aprila 2007 na naslov: Zavod svetega Ignacija, Zrinjskega cesta 9, Ljubljana.

Izdelku priložite izpolnjen obrazec s podatki o avtorju in izdelku, ki ga najdete na spletni strani Duhov. središča: www.rkc.si/jozef.

Izbrani izdelki bodo predstavljeni na razstavi,  v cerkvi sv. Jožefa v Ljubljani, od 5. junija do 31. julija 2007. Razstava bo spremljevalni dogodek svetovnega kongresa največjih raziskovalcev Svetega pisma danes www.iosot2007.si). Najboljši izdelki bodo nagrajeni.

Informacije: Sonja Pungertnik, po tel.: 01/32-20-77 ali po e-pošti: sonja.pungertnik@guest.arnes.si.

ROMANJE

Župnija Polzela in romarska agencija Aritours vas vabita na romanje:

LURD, FATIMA, SANTIAGO DE COMPOSTELA

Francija, Španija, Portugalska

v - Q   11. do 18. junij

CENA:  747 €   (179.000 SIT)

V ceno je vključeno:  prevoz po programu z visokoturističnim avtobusom (klima, video, hladilnik), letalski prevoz na relaciji Lizbona – Ljubljana, avtobusni prevoz z letališča Brnik, cestnine in parkirnine, 2 x polni penzion, 5 x polpenzion (zajtrk, večerja) v dobrih hotelih turistične kategorije (dvoposteljne sobe, TWC), vse vstopnine, vodstvo, organizacija, nezgodno zavarovanje in ddv.

Prijave: čimprej v našem župnišču.

Duhovni vodja: Jože Kovačec, žpk.