V torek, 18.09. ob 19. uri sestanek ŽK Polzela.

V četrtek se prične letošnja tridnevnica pred nedeljo in praznikom bl. A. M. Slomška. Sodelujte!

Papež Benedikt XVI. v poslanici za letošnji 44. molitveni dan za duhovne poklice spodbuja k molitvi, saj pravi, da si moramo dar duhovnih poklicev izrecno izprositi in sicer tako, da skupaj neutrudno prosimo »Gospodarja žetve« … Spodbujam vse vernike,  še posebej župnijske sodelavce, molivke in ministrante, k molitvi za duhovne poklice, ki bo v soboto 22. septembra v baziliki Matere Božje v Petrovčah. Naše molitveno srečanje bo imelo dva dela, ob l0. uri bo ura molitve, po njej pa bo sveta maša, ki jo bo vodil škof dr. Anton Stres. Lepo vabljeni in vse dobro!

Cerkveni otroški pevski zbor Cekinčki, vabi v svoje vrste vse stare, predvsem pa nove pevce, ki jih veseli prepevanje Bogu v čast. Vse vabim na vaje, ki so vsak petek ob 15.00 v veroučni učilnici.

Prihodnjo nedeljo se spet prične bogoslužni red s tremi mašami; ob 7.00, 9.00 in 10.30. Upoštevajte!

Prihodnja nedelja je Slomškova. Osrednja slovesnost bo na Vrbanski c. 30 v Mariboru ob 15.00.

Prihodnjo nedeljo bo kvatrna nabirka za bogoslovje!

Najlepša hvala vsem, ki ste sodelovali pri pripravi in izvedbi slovesnosti ob 250 letnici cerkve na Gori Oljki.

Urnik verouka 2007/2008.

1. r.:  sreda ob 13.00 ali 14.00

2. r.:  ponedeljek ob 12.00 ali 13.00

3. r.:  ponedeljek ob 13.00 ali 14.00

4. r.:  petek ob 12.00 ali 13.00

5. r.:  sredo ob 13.00 ali 13.45

6. r.:  petek ob 13.00 ali 13.45

7. r.:  torek  ob 13.00, 13.45, 14.45

8. r.:  četrtek ob 13.00, 13.45, 14.45

9. r.:  sreda ob 14.45

NAMENI APOSTOLATA MOLITVE

SEPTEMBER:

Splošni:  Da bi ekumensko srečanje v Sibiuju v Romuniji pripomoglo, da bi se povečala edinost kristjanov, za katero je molil Gospod pri zadnji večerji.

Misijonski:  Da bi se vsi misijonarji in misijonarke z veseljem oklenili Kristusa in tako znali premagovati težave, s katerimi se srečujejo v vsakdanjem življenju.

Slovenski:  Da bi se mladi, ki jih Jezus kliče v duhovniški ali redovniški stan, odzvali povabilu.

DOBRODELNOST

Slovenska Karitas že drugič začenja dobrodelno akcijo z naslovom Za srce Afrike, ki bo trajala do 17. oktobra. Darovalci lahko svoj dar prispevajo prek položnice, po telefonu, mobilnem telefonu ali prek spletnih strani. Informacije: http://www-karitas.si, g. Peter Tomažič, tel.: 01/300-59-61, e-naslov: peter.tomazic@karitas.

SVETI MISIJON

Od petka, 8. februarja do nedelje, 17. februarja 2008 bo na Polzeli misijon. V cerkvi in doma molimo za uspeh!    ö Molitev za uspeh misijona.

ZGODILO SE JE … (Župnijska kronika)

1907  »… Kot dodatek k pripravi zvona na Gori Oljki (ob 150-letnici cerkve) naj se še omeni, da se pri vseh delih ni pripetila nobena druga nesreča, razun tega slučaja, da so stoli v slamo oviti, ki jih je župnik posodil na Goro Oljko, vozniku sredi ceste v Podvinu zgoreli – vsled neprevidnega kajenja. Poleg 18 stolov je zgorelo še tudi nekaj drugih malih reči … Samasov monter Karl Krušič se je v zvoniku skoraj ponesrečil. Gregor Menih ga je rešil smrtne nevarnosti …«

1957 »… Dne 15. septembra smo obhajali redko slovesnost: 200 let obstoja Gore Oljke, te naše lepe božje poti. Cerkev je bila za to slovesnost izredno lepo okinčana in pripravljena. Slovesnost so izvedli mil. g. dekan in opat dr. Peter Kovačič iz Celja, g. dekan Lebič in g. Jurčak, lazarist.«