OZNANILA

xx.-02.11.2008

… Janez C.

MOLITEV ...

Večni Bog, ti hočeš, da je Cerkev zakrament odrešenja za vse narode in da nadaljuje Kristusovo zveličavno delo do konca časov. Prosimo te, prebudi naša srca, da se bomo vsi verniki bolj čutili poklicani k delu za rešitev vsega sveta. Vsi narodi naj postanejo ena družina in naj rastejo v eno samo božje ljudstvo. Po Kristusu našem Gospodu. Amen.

Uslišanja na Slomškovo priprošnjo sporočite na Nadškofijski ordinariat Maribor!

OBVESTILA - VABILA

Zaradi vrnitve na sončni čas bodo večerne maše odslej ob 17. uri.

V soboto, 1. novembra je praznik vseh svetih. Dve maši bosta dopoldne - ob 7. in 9. uri, tretja pa ob 14. uri popoldne. Po popoldanski bodo tradicionalni spomini na naše rajne, sprevod na pokopališče in blagoslov grobov. Ob 17. uri se spet zberemo v cerkvi k molitvi rožnega venca za rajne.

Te dni bo več priložnosti za sveto spoved. V četrtek in petek eno uro pred večerno sv. mašo, v soboto pred in med vsemi sv. mašami. V nedeljo pred vsemi sv. mašami. Izkoristite priložnost za lastno svetost in dar pokojnim. Spodbuda seveda velja tudi otrokom in vsem mladim!

V salezijanskem mladinskem centru v Cerknici bo v dveh vikendih: od  7. do 9. novembra in od 21. do 23. novembra potekala šola za animatorje ABC animiranja. Vabljeni srednješolci, ki že imajo nekaj animatorskih izkušenj. Prijave zbiramo do 31. oktobra 2008 na info@drustvo-skam.si.   Več na: http://www.drustvo-skam.si/ssa/

KARITAS – DAR JESENI

Župnijska karitas se najlepše zahvaljuje vsem, ki ste v akciji »Dar jeseni« darovali za potrebe revnih. Če kdo z darovanjem ni uspel v soboto lahko to stori ta ponedeljek v župnišču.

KARITAS – DAR SVEČE

Ob prazniku Vseh svetih naj na grobu zagori tudi sveča Karitas, sveča dobrote, ki ogreje ljudi v stiski ... Tudi letos jih bomo prodajali v akciji 'Dar sveče in cveta' v nedeljo 26. oktobra pri vseh treh mašah in v soboto 1. novembra pri 7. in 9. maši. Bodimo sočutni do ubogih in namenimo znesek 1 € za lajšanje stiske. Bog stoterno povrni vašo dobroto!

LETO APOSTOLA PAVLA

»... Naša domovina pa je v nebesih, od koder tudi pričakujemo Odrešenika, Gospoda Jezusa Kristusa. Ta bo z Božjo močjo, s katero si more podvreči vse, preobrazil naše bedno telo, tako da ga bo naredil podobnega svojemu poveličanem telesu ...«

(Flp 3, 20-21)

» ...Tudi vi ste nekoč živeli v hudobnih delih, v razumu odtujeni in sovražni. Zdaj pa vas je Bog spravil s seboj po njegovem telesu iz mesa, prek smrti, da bi vas privedel pred svoje obličje svete, brezgrajne in neoporečne, če le ostanete utemeljeni v veri in trdni ter se ne pustite odtrgati od upanja evangelija, o katerem ste slišali. Ta evangelij je bil oznanjen vsemu stvarstvu pod nebom, in jaz, Pavel, sem postal njegov služabnik.«

(Kol 1, 21-23)

NAMENI APOSTOLATA MOLITVE

OKTOBER:

Splošni:  Da bi sinoda škofov pomagala dušnim pastirjem in teologom, katehistom in animatorjem, ki se trudijo v službi Božje besede, pogumno posredovati verske resnice v povezanosti z vso Cerkvijo.

Misijonski:  Da bi v tem mesecu, ki je posvečen misijonom, Papeška misijonska dela in druge ustanove s svojimi pobudami dosegle, da bi vsaka krščanska skupnost začutila potrebo po sodelovanju v vesoljnem poslanstvu Cerkve z molitvijo, premagovanjem in konkretno pomočjo.

Slovenski:  Da se iz strahu, da bomo veljali za drugačne, ne bi bali živeti iz vere in vernost na zunaj pokazati.