Datum:  07. 10. 2013

ZAPISNIK 36. redne seje ŽPS Polzela 2010-2015

Seja se je pričela ob 19.00 uri v prostorih župnišča na Polzeli. Prisotni: Jože K., Stanko N., Mija B., Rudi J., Janca K., Anita K., Andreja O., Martina L., Blaž J., Marija G., Ida R., Bogomir Ž. Opravičeno odsotni: Zinka T., Ana R., Robi B.,  Ana Marija B., Marjana V., Mira K.,  Marko S.,  Drago S., Andreja L. Sejo je vodil g. Stanko N.

1.  Molitev (Marjana V.)

2. Pregled zapisnika  zadnje seje ŽPS (Janja S.)

3. Študijski del (Jože K.)

4. Rubrika »od seje do seje« (Jože K.)

5.  Razno - pobude in vprašanja

6.  Sklepna molitev (Marjana V.)

Z molitvijo je pričel g. Stanko N., ker se je ga. Marjana V. opravičila in ni bila prisotna na seji.

Zapisnik prejšnje seje je povzel g. Stanko N. Zastavljene naloge so bile  realizirane, tudi 25. obletnica posvetitve novega dela cerkve na Polzeli je bila lepo obeležena.

Ad 3. Študijski del

Moja pot od številnih dejavnosti k izviru iz priročnika »Na poti k izviru« svetopisemski odlomek Skrb in strah (Lk12,22-34) je prebrala ga. Marija, z razmišljanjem pa je  nadaljeval  g. župnik in člani na podlagi treh vprašanj :

·         Je molitev, želja biti z Njim izvir in temelj vsega mojega del(ovanj)a za Jezusa?

·         Kako se sadovi moje tesne povezanosti z Jezusom kažejo v mojem delu/delovanju?

·         Si kdaj zastavljam vprašanje, kaj On v resnici pričakuje od mene?

Nekaj učenčevih modrosti: Življenje ni odvisno ne od tega, kar imaš, ne od tega česar nimaš, temveč od tega, kar si: in si Božji otrok. Razlika med vernikom in nevernikom ni v tem, da nevernik dela, vernik pa lenari. Vse prej kot to! Dejstvo je, da je nevernik zaskrbljen, vernik pa je dejaven, da ima prvi v sebi strah in tesnobo, ker hoče posedovati in si nakopičiti čim več dobrin, drugi pa ima v sebi zaupanje, ker hoče prejemati v dar in darovati. Skrb in nemir vzameta človeku več energije kot samo delo. Medtem ko človek na splošno, s trudom kopiči stvari, kadar ima, in se s tesnobo v sebi vznemirja, kadar nima, vernik daruje, kadar ima in dela, kadar nima. Lahko smo mirni, kajti kakor je Bog ustvaril nas zase, tako je ustvaril vse za nas. Resnični zaklad ni to, kar imaš, ampak to, kar daš.

Pomembnih dogodkov v naši župniji do naslednje seje ne bo, razen:

-   V nedeljo, 13. oktobra  ob 10.30 uri, bo sv. maša posvečena bolnim in ostarelim. Sv. mašo bi naj imel g. Janez B. (povabi in naprosi ga g. Jože)

-       V soboto, 12. oktobra  bo praznovanje 900-letnice SMVR in 10-letnica samostojnosti slovenske asociacije SMVR. Ob tej priložnosti bo na Gori Oljki molitvena ura, sv. maša, sprejem novih članov in umestitev novega poveljnika MPS. Popoldne ob 15.00 uri na gradu Komenda na  Polzeli pa bo blagoslovitev slike oz. pozneje mozaika  sv. Janeza K. avtorja  p. Marka Rupnika, razstava o veleposlaniku dr. Štefanu Faležu in simpozij o njem.

-       G. Rudi J. je predlagal zaprtje starega dela cerkve z dnem 13.10.2013, kar smo tudi sprejeli.

-       G. župnik nas je seznanil s spremembo datuma  sv.birme. Prvotni datum je bil 17.5.2014, novi pa je 11.5.2014.(sprememba je zaradi šolskih obveznosti)

-       Na praznik Vseh svetih bodo na Polzeli spremembe glede ure sv.maš.  Dopoldne ob 7. uri bo  jutranja maša (ob 9.00 je ne bo), popoldne pa  ob 15.00 uri (prej ob 14.00 uri). Spremembe so zaradi soupravljanja župnije Andraž.

-       Ga. Marija je posredovala predlog g. Zvonka M. Predlagal je spremembo ure dežurstva na Gori oljki. Predlog nismo sprejeli.

-       G. Blaž J. nas je seznanil z datumom zbiranja pridelkov »Dar jeseni« za Karitas. Zbiranje bo 19.10.2013 v cerkvi in ne več v prostorih Karitas. Več pa bo objavljeno v oznanilih (besedilo za oznanilo  pripravi Blaž)

-       Na simpoziju na škofiji v Celju bosta našo župnijo  zastopali dve delegatki: Anita K. in Janja S. (rezerva Mija B.)

G. Stanko N. je s sklepno molitvijo končal sejo ob 20.50 uri.

Zapisala: Janca Korber