Datum:  11. 11. 2013

ZAPISNIK 37. redne seje ŽPS Polzela 2010-2015

Seja se je pričela ob 19.00 uri v prostorih župnišča na Polzeli. Prisotni: Jože K., Janja S., Stanko N., Mija B., Rudi J., Mira K., Anita K. Andreja L., Martina L., Janca K., Marko S., Blaž J., Marija G.,Drago S., Ida R. Opravičeno odsotni: Zinka T., Ana R., Robi B.,  Ana Marija B., Marjana V., Andreja O., Bogomir Ž.

Sejo je vodil g. Stanko N.

1. Molitev (Marko S.)

2. Pregled zapisnika  zadnje seje ŽPS (Janca K.)

3. Študijski del (Jože K.)

4. Rubrika »od seje do seje« (Jože K.)

5. Razno - pobude in vprašanja

6. Sklepna molitev (Marko S.)

Molitev je prebral g. Marko S., avtorja Phila Bosmansa z naslovom Hvala. Zaključil je z besedami: Človeški otrok, rad te imam, Ti si moj zaklad.

Zapisnik prejšnje seje je prebrala ga. Janca K. Zastavljene naloge so bile  realizirane. Pripomb na zapisnik ni bilo.

AD 3. Študijski del

G. Jože K. nam je pripravil študijski del s projekcijo odlomkov iz Svetega pisma. Nato nam je odlomek o Marti in Mariji (Lk 10,38-42) prebrala ga. Marija G.  Odlomek smo komentirali in ga poizkusili postavili v današnji čas. Kako to doživljamo danes? Odgovorili smo še na dve vprašanji: Katere dejavnosti, ki jih v naši župniji izvajamo, so postale preveč »pozunanjene« in ne izvirajo več iz pristnega in osebnega odnosa z Bogom? Katere dejavnosti, ki potekajo v naši župniji, so zares potrebne in koristne ter izvirajo iz pristnega in osebnega odnosa z Bogom? Po krajši razpravi smo ugotovili, da je težko postaviti ločnico med tema dvema primeroma.  V vsaki stvari je lahko nekaj dobrega in hkrati tudi tisto, kar se nam ne zdi dobro. Odvisno s katerega zornega kota gledamo. Ni dobro obsojati dejavnosti, če jih ne poznamo dovolj dobro in pri njih aktivno ne sodelujemo.

Župnik Jože je pripravil pregled dogodkov do naslednje seje. Ustavili smo se ob nekaterih pomembnih dogodkih;

- srečanje zakonske skupine v četrtek, 14.11.2013;

- seminar o pastoralnem načrtovanju bo v soboto pri Sv. Jožefu v Celju;

- maša ob srečanju zakoncev jubilantov, slavje zborovodij, organistov in pevcev, v soboto, 23.11.2013, praznovanje se pripravi, kot je to že  utečena praksa;

- miklavževanje, 5.12.2013, za program bo poskrbela ga. Andreja L. (sv. maša zjutraj);

- praznovanje abrahamovcev, v nedeljo, 8.12.2013.

- g. Marko se dogovori z gospodom iz firme Dat-con, glede ozvočenja v naši cerkvi na Polzeli, o možnostih za izboljšanje;

- g. Stanko je prenesel prošnjo predsednika Rdečega križa za postavitev kontejnerja za zbiranje oblačil. Kontejner želijo postaviti pri prostorih Karitas. Po krajši razpravi smo se dogovorili, da bi kontejner postavili pri Kulturnem domu;

- Karitas je zbrala v zbiralni akciji »dar jeseni« za 110 kg hrane, v cerkvi pa se je zbralo v zato pripravljenih vrečkah za 750 kg hrane, oz. 100 vrečk;

- g. Marko nas je tudi seznanil, da imamo denarja v nabirki za misijone, ki ga prispevamo člani ŽPS po 5 evrov na vsaki seji in s prispevki diakona g. Antona Z. za šest varovancev;

- krvodajalska akcija se lahko izvaja v veroučni učilnici;

Sklepno molitev je prebral g. Marko S., iz knjige Družina pred teboj.

Večerna molitev

Dobri Bog, tvoja je luč dneva in tema noči.

Tvoje je življenje in tvoja je smrt.

Tudi mi smo tvoji,

zato te hvalimo in slavimo.

Zahvaljujemo se ti za vsak trenutek dneva,

za vse ljudi , ki smo jih srečali,

za vse dobro, kar smo prejeli in naredili.

Uradni del seje je bil zaključen ob 21.00 uri.

Z dobrotami nas je razveselila ga. Martina, ki je na ta dan praznovala svoj god. Ga. Martini smo voščili  vse dobro in  v veselem razpoloženju zaključili sejo.