Datum:  6. 1. 2014

ZAPISNIK 39. redne seje ŽPS Polzela 2010-2015

Seja se je pričela ob 18.00 uri v prostorih župnišča na Polzeli. Prisotni: Andreja O., Jože K., Mija B.,  Janja S., Stanko N., Rudi J., Marko S., Blaž J., Drago S., Ida R.

Opravičeno odsotni: Zinka T., Ana R., Robi B.,  Ana Marija B., Marjana V., Bogomir Ž.. Andreja L., Marija G., Mira K., Anita K., Martina L., Janca K. Sejo je vodil g. Stanko N.

1.  Molitev (Ida R.)
2.  Pregled zapisnika  zadnje seje ŽPS (Janja S.)

3.  Študijski del (Jože K.)

4.  Rubrika »od seje do seje« (Jože K.)

5.  Razno – pobude in vprašanja

6.  Sklepna molitev (Ida R.)

Ad 1. Molitev: Duhovno bogato molitev je pripravila  in prebrala ga. Ida R.

Ad 2. Pregled zapisnika zadnje seje ŽPS: Zapisnik prejšnje seje je prebrala ga. Janja S. Zastavljene naloge so bile  opravljene in sklep realiziran. G. Jože K. je še dodal, da je denar razdelil tistim, ki so ga najbolj potrebovali.

Ad 3. Študijski del:  G. Jože K. je predstavil kratek plan za izvedbo pastoralnega načrtovanja, kot je bilo predstavljeno na prejšnji seji. Na prvi seji smo pričeli s polo št. 1- kot delovni pripomoček; k izvirom – molitev. Velika naloga je ponovno odkritje molitve. Slovenci malo molimo. Poskušali smo odgovoriti na vprašanje: kakšno je stanje molitve v našem okolju (župniji, kraju ...).

Na zasebni ravni? Na družinski ravni? Na župnijski ravni?

Vsak od članov ŽPS je povedal svoje videnje in občutke v zvezi z molitvijo na različnih ravneh. Naj jih naštejem nekaj:

V I D I M O

Na zasebni ravni ?

Na družinski ravni ?

Na župnijski ravni ?

molim zjutraj in zvečer,

molimo vedno pri kosilu

molitvena skupina

kaj je molitev: dobro delo, prijazna beseda, ..

molimo ob nedeljah

molitev pred mašo

molim na poti v službo molim tudi za druge, premalo molim,..

skupaj molimo ob osebnih praznikih – rojstni dan, god,

meditacija pred Najsvetejšim ob četrtkih, pol ure pred mašo,

pogosto molim,

molimo, ko smo skupaj -služba

molitev prve četrtke, prvi petek, prva sobota,..

molim, ko sem v stiski , molim več, ko to lahko, ..

več molimo ob praznikih,..

občasno skupaj molimo,

devetdnevnica pred božičem, birma,..

P R E S O JA M O

Splošna ocena tega vidika vere v naši župniji je pozitivna. Obiski maš so številčni, tudi med tednom številni obiskujejo svete maše. Vendar, bi si želeli še povečati obisk, glede na število prebivalcev v občini. Molitev je vedno prisotna pri verouku, mladinskih srečanjih, na sejah ŽPS ... lepo in ubrano se moli rožni venec pred mašo – počasi, razločno in spoštljivo ...

U K R E P A M O

Po krajši razpravi smo se odločili za  nekaj ciljev, ki jih bomo še oblikovali do druge seje, jih ovrednotili z odgovornimi osebami in načinom izvedbe. Naj jih naštejem nekaj:

* delavnica molitve;

* občasno skupaj moliti brevir;

* spodbujanje k obisku bogoslužja ob osebnih praznikih;

* molitev pri nedeljski maši za tiste, ki bodo v prihodnjem tednu godovali

Ad 3. Rubrika »od seje do sej: Pod to točko nam je gospod Jože K. razdelil pregled dogodkov do naslednje seje ŽPS. Malce smo se ustavili ob pomembnejših dogodkih v naši župniji – celodnevno češčenje sv. Rešnjega Telesa 12. in 13. februarja 2014.

Ad 4. Razno - pobude in vprašanja: Tokrat nismo imeli posebnih pobud.

Ad 7. Sklepna molitev: Sejo smo zaključili z molitvijo povezano z aktualnim praznikom Gospodovega razglašenja, ki jo je  pripravila in prebrala ga. Ida R.

Januarska seja je bila praznična, na začetku smo nazdravili s kozarcem penine in si zaželeli vse dobro v mladem letu 2014. Z rogljički nas je razveselila članica ŽPS ga. Marjana V., za kar smo ji hvaležni. Seja je potekala sproščeno, bilo je  polno idej in predlogov za načrtovanje.

Seja je bila zaključena v veselem razpoloženju ob 20.45.